PRACOWNIA SZYLDÓW
ART-JAN-KOW-SKI


Łódź
ul. gen. J. Dąbrowskiego 24
tel: (42) 643 55 63
kom: 509 058 400
e-mail: adruk@adruk.pl
USŁUGI
Kasetony
 

To reklamy świetlne. W zależności od potrzeb może być jednostronny montowany płasko, lub dwustronny mocowany do ściany pod kątem 90 stopni. Wykonana z aluminiowych profili obudowa nadaje reklamie sztywności. Standardowo jest w kolorze srebrnym jednak że aluminium z czasem ulega utlenieniu dlatego co raz częściej maluje się je proszkowo. Wewnątrz puszki montowane jest oświetlenie. Może to być to tradycyjna instalacja na świetlówki lub diody LED.

 

Są 2 metody wykonania kasetonów. Do wielkości 2 m x 3 m stosuje się lico z plexi. To sztywne podłoże w kolorze mlecznym, przepuszczające światło. Ma błyszczącą gładką powierzchnie. Reklamy do formatu 1,25 m x 2,5 m można drukować tuszami UV.

 

Przy większych rozmiarach napisy wykleja się kolorowymi foliami a zdjęcia drukuje.

 

W kasetonach większych na przykład 1m x 4m strona plastyczna jest z elastycznego banneru zwanego potocznie vinylem. Są to tzw kasetony naciągane. Ich dużą zaletą jest brak łączeń i łatwość wymiany świetlówek. Odkręca się całą ramę z grafiką i zdejmuje do przodu, co daje dogodny dostęp do elektryki. Można w całości zrobić reklamę dł. do 49 m.

 

Nie ma obawy, że zostanie stłuczona. Stronę plastyczną czyli napisy, tło i zdjęcia drukowane są tuszami solventowymi, które łączą się z podłożem. Dla ułatwienia utrzymania reklamy w czystości na nadruk nakłada się bezbarwny foliowy laminat który chroni przed zabrudzeniami, zwiększa estetykę i dodatkowo wydłuża trwałość kolorów.