PRACOWNIA SZYLDÓW
ART-JAN-KOW-SKI


Łódź
ul. gen. J. Dąbrowskiego 24
tel: (42) 643 55 63
kom: 509 058 400
e-mail: adruk@adruk.pl
USŁUGI
Bannery
 
Są to reklamy o elastycznym podkładzie przypominającym plandeki samochodowe. Typowe szerokości materiałów 110 cm, 137 cm, 160 cm, 220 cm, 320 cm, 500 cm. Większe formaty uzyskujemy poprzez zgrzewanie.

Do reklam krótko okresowych stosuje się cieńsze laminowane podkłady o mniejszej wytrzymałości. Znajdują one zastosowanie przy kilkutygodniowych kampaniach reklamowych. Druk z rozdzielczością 360 dpi przy oglądaniu z bliska nie daje ciekawego efektu. Widoczne są piksele i pasy. Dlatego te reklamy nazywane są wielkoformatowymi bo są tworzone do oglądania z dużych odległości.
 
Gdy potrzebują państwo reklamy, która ma wytrzymać przynajmniej 12 miesięcy należy zastosować trwały podkład grubości od 510 gr a nawet 550 gr. Najlepiej wylewany. Jest on wiele odporniejszy na rozerwania.
Dla uzyskania wyraźnej i trwałej grafiki stosuje się druk fotograficzny od 720 dpi. Tak wykonany banner sprawdzi się doskonale jako szyld firmowy. Można go dodatkowo zalaminować co pozwoli zmyć ewentualne "graffiti".
 
Wykańczane są przez podwinięcie i zaoczkowanie po krawędziach metalowymi kółkami co 50 cm. Tak przygotowaną reklamę montuje się na kołki montażowe lub haczyki z gumkami. Na zamówienie można też tzw rękawy co umożliwia wsunięcie aluminiowych rur i ułatwia ładne ułożenie tkaniny. Stosuje się też technikę naciągania na ramy, co zalecamy do bannerów długookrasowych bo daje to najładniejszy efekt.